https://www.traditionrolex.com/26

Radom Kulturalny
Facebook YouTube
« wróć do Czy wiesz, że...
 • 19-07-2013

  Tylko nie bądź sobą!

  19 lipiec 2013

  Tylko nie bądź sobą!
  Często słyszymy, że sekretem szczęścia jest bycie sobą albo wyrażanie swoich prawdziwych emocji. Jak się okazuje – nie zawsze.

   „Po prostu bądź sobą” – to chyba najczęściej powtarzany slogan. Słyszymy go w różnych okolicznościach. Niestety ta rada powtarzana przez speców od samorozwoju nie sprawdza się w miejscu pracy. Według naukowców lepiej nie pokazywać swojego prawdziwego ja w pracy, bo może to zaszkodzić karierze.

  Badania przeprowadzone przez londyńskich naukowców wykazały, że najchętniej jesteśmy sobą przy rodzicach, następnie przyjaciołach, a na końcu przy partnerach. Uczeni zapewniają, że bycie sobą to jeden z najlepszych sposobów na osiągnięcie harmonii i zapewnienie sobie szczęścia.

  Z badań wynika, że zdecydowanie mniej chętnie odsłaniamy swoją prawdziwą twarz przed współpracownikami. Co więcej, ta strategia okazuje się być słuszna. Zdaniem badaczy nadmierne odkrywanie własnego ja i wyrażanie swoich myśli i emocji nie sprzyja rozwojowi kariery zawodowej.

  - W pewnych okolicznościach może się okazać, że uprzejmy uśmiech lub taktowne milczenie mogą być bardziej sprzyjające dobremu samopoczuciu niż zdradzanie kolegom z pracy tego, co rzeczywiście myślimy i czujemy – podsumowuje dr Olivier Robinson z University of Greenwich w Londynie.
« wróć do Czy wiesz, że...

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy

https://www.traditionrolex.com/26