https://www.traditionrolex.com/26

Radom Kulturalny
Facebook YouTube
« wróć do MUZYKA
 • 13-07-2023

  Lato z Łaźnią

  Guzowianki w Muszli koncertowej

  Szanowni Państwo, gorąco polecamy i serdecznie zapraszamy

  W najbliższą niedzielę 16 lipca, na godz. 17.00 do Muszli koncertowej na koncert Guzowianek  w ramach" Lata z Łaźnią "

  Młodzieżowy Zespół Ludowy Guzowianki został założony w 2014 roku przez Panią Wioletę Fijałkowską. Początkowo na zajęcia zespołu uczęszczali tylko uczniowie PSP w Guzowie, ale obecnie w zespole jest ponad 50 osób śpiewających i grających z Gminy Orońsko, Szydłowiec, Wolanów, Radom, Przysucha, Skarżysko - Kamienna, Mirów. Na zajęciach uczniowie poznają stare utwory ludowe, ale też uczą się utworów skomponowanych lub zaaranżowanych przeze Panią Wioletę Fijałkowską. Dodatkowo biorą udział w nagraniach audio i video tych utworów, co motywuje ich i zachęca do uczęszczania na próby i rozwijania się. 

  Ciężka praca, determinacja, motywacja i miłość do muzyki ludowej zaowocowały wielomilionowymi wyświetleniami utworów i aranżacji Guzowianek na kanale YouTube. Niedzielny koncert będzie także promocją najnowszego teledysku do utworu "Ech, poleczko". Zespół jest w  trakcie nagrywania drugiej autorskiej płyty.

  Gościem specjalnym koncertu Guzowianek będzie Megitza, czyli Małgorzata Barbara Babiarz – polska wokalistka, kompozytorka i kontrabasistka. Łączy world music z nowoczesnym brzmieniem jazzu, popu, surf rocka, oraz swingu.

  Niedziela, 16 lipca, godz. 17.00

  Muszla koncertowa w Parku im. T. Kościuszki w Radomiu

  Wstęp wolny

  Zapraszamy!!!

« wróć do MUZYKA

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy

https://www.traditionrolex.com/26