https://www.traditionrolex.com/26

Radom Kulturalny
Facebook YouTube
« wróć do NASZE MIASTO
 • 31-08-2023

  6.09.2023r

  Spotkanie autorskie z Anną Cieplak

  Miejsce: Biblioteka pod Kolumnami (ul. Piłsudskiego 12)
  Kategoria: dla dorosłych
  Typ: Spotkanie autorskie
  Start: 2023-09-06 17:00:00
  Koniec: 2023-09-06 19:00:00

   

  Zapraszamy na spotkanie autorskie z Anną Cieplak i promocję nowej powieści laureatki Nagrody Literackiem im. Witolda Gombrowicza. Wydarzenie odbędzie się 6 września (środa) o godz. 17:00 w Bibliotece pod Kolumnami (Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12). 

  "Ciało huty" to intensywna przeprawa przez pięćdziesiąt lat marzeń i zmyśleń. 15 kwietnia 1972 roku wbito pierwszą łopatę pod budowę Huty Katowice. To również data złożenia obietnicy lepszego świata dla tych, którzy od lat szukali perspektyw na przyszłość. Wśród nich znaleźli się Ewa, Zygmunt i Ula – młodzi, pełni zapału, wierzący w misję, która została przed nimi postawiona.

  Niemal pięćdziesiąt lat później. Niewiele pozostało z dawnych planów. Maja, studentka z aspiracjami, szuka własnej drogi. Świat roztacza przed nią wachlarz szans, ale czy jest możliwe osiągnięcie spełnienia w tak niestabilnej i chaotycznej rzeczywistości? Huta stanie się dla niej pretekstem do przyjrzenia się nie tylko minionym obietnicom, ale i swoim słabościom. Czy uda jej się odejść od egoizmu, aby dostrzec wspólny rytm czasów i ciał?

  "Ciało huty" jest przejmującą, rozpisaną na dwa pokolenia historią o społecznym awansie i ciężkiej pracy, by osiągnąć to, co wydawało się upragnione. To – wreszcie – szczery i nieironiczny obraz życia w socjalistycznej Polsce i współcześnie. Cieplak w charakterystycznym dla siebie stylu, niezwykle dojrzale, autentycznie, z elementami mistyki oraz humoru, kreuje świat, o którym ciężko zapomnieć.

« wróć do NASZE MIASTO

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy

https://www.traditionrolex.com/26