https://www.traditionrolex.com/26

Radom Kulturalny
Facebook YouTube
« wróć do TEATR
 • 05-09-2023

  Czytanie 11.09

  30 lat Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego!

  CZYTAMY GOMBROWICZA

  DRAMAT BARONOSTWA”, „STUDNIA”,
  „FILIBERT DZIECKIEM PODSZYTY”

  11 WRZEŚNIA GODZ. 18.00

   

  Zapraszamy na kolejne spotkanie z „odczarowaną” twórczością Witolda Gombrowicza. Tym razem aktorzy radomskiego teatru zaprezentują aż trzy historie pełne błyskotliwego humoru, będą to „Dramat baronostwa”, „Studnia” oraz „Filibert dzieckiem podszyty”. Co je łączy? Miłość, namiętność, zazdrość, a wszystko to podane w groteskowej i lekkiej formie. Dobra zabawa gwarantowana.

  Dramat baronostwa” to opowieść o małżeńskiej zdradzie. Ale nie takiej tradycyjnej, której każdy się może spodziewać, tutaj bowiem to mąż, w imię perwersyjnej moralności, zmusza swoją żonę do zdrady, na którą ta nie ma żadnej ochoty. Jak zakończy się ta historia?

  Studnia” krótka satyra na mieszczańskie ojcostwo. Gombrowicz szydzi w tym opowiadaniu z atmosfery jaką mieszczańskie i snobistyczne kręgi otaczały noworodka, nie pasującego do ówczesnego świata mężczyzn.

  Filibert dzieckiem podszyty” to satyryczny opis serii diabolicznych i nieoczekiwanych zdarzeń, które mają miejsce podczas meczu tenisowego w paryskim Racing Clubie. Pewien pułkownik strzela do piłki tenisowej, która rani jednego z widzów. Żona zranionego „daje w papę” swemu sąsiadowi… co wydarzy się dalej?

  Opowiadania zaprezentują aktorzy: Joanna Zagórska, Piotr Kondrat, Mateusz Michnikowski i Michał Węgrzyński. Opiekę reżyserską sprawuje Lena Frankiewicz.

  Po czytaniu zapraszamy na rozmowę z reżyserem oraz aktorami o tekście i nie tylko

  Wstęp na czytanie – symboliczne 1 zł.

  Zapraszamy: 11 września godz. 18.00, Scena Kotłownia.

  Bilety do nabycia w kasie Teatru, na stronie www oraz przed samym wydarzeniem!

« wróć do TEATR

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy

https://www.traditionrolex.com/26