https://www.traditionrolex.com/26

Radom Kulturalny
Facebook YouTube
« wróć do Recenzje
 • 15-05-2014

  Leszek Rejmer - "Cel Bruksela"

  Miałam wielką przyjemność uczestniczyć dzisiaj 13 maja 2014 r. w otwarciu wystawy Leszka Rejmera "Cel Bruksela". Pasjonat fotografii postanowił pochwalić się swoimi zdjęciami z Brukseli. Zaprezentował swoje prace w "Galerii pod szkłem" w Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej w Radomiu.

  Wystawę otworzyła swoją przemową Barbara Polakowska, Wiceprezes Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego w Radomiu, która przywitała przybyłych, a w szczególności rektor uczelni dr Marię Pierzchalską.

  Leszek Rejmer na co dzień przedsiębiorca, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, kandydat do Parlementu Europeskiego, a w wolnych chwilach rozwija swoją fotograficzną pasję. Z każdego wyjazdu, podróży stara się przywozić kolekcję nietuzinkowych zdjęć.

  W Brukseli był dwa razy: w 2011 i 2013 roku. Jego fotografie obrazują budynki Parlamentu Europejskiego oraz innych budowli i miejsc wartych do zobaczenia w tym mieście.

  Na otwarcie wystawy tłumnie przybyli równiez przyjaciele i sympatycy Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego w Radomiu, do którego pan Leszek należy. Członkowie Towarzystwa spotykają się na wystawach, spotkaniach, wspólnych plenerach, dlatego nie mogło ich zabraknąć również i dziś.

  W osobistej rozmowie z autorej zdjęć dowiedziałam się, że przy ich robieniu inspiruje się poszukiwaniem piękna w tym, co z pozoru proste i surowe. Na swoich wystawach stara się pokazywać obiekty, widoki i sytuacje w sposób niepowtarzalny i niebanalny.

  Jego zdjęcia z wystawy pokazują niepowtarzalność chwili – wiatr i przesuwające się chmury utwierdzają nas, że takie obrazy, jak na zdjęciach, trwały tylko przez chwilę.

  - Wystawa specjalnie, w tym czasie została zaprezentowana, aby zainteresować Państwa i oglądających Brukselą. Bruksela jest o wiele piękniejszym miastem, niż to widać na zdjęciach. Bruksela jest ważnym historycznym i architektonicznym miastem w Europie. Pokazując zdjęcia budynków Parlemantu, chcaiałem pokazać ten ważny czas jakim jest głowanie na Kandydatów do Europarlamentu, które odbędą się 25 maja i już dziś państwa zachęcam do udziału - mówił Leszek Rejmer.

  Autor zdjęć wyraził również nadzieję, że nie tylko w dniu otwarcia, ale przez wszystkie pozostałe dni wystawa będzie się cieszyła dużym zainteresowaniem, także wśród ludzi młodych.

  - Dziękuje Pani Rektor Marii Pierzchalskiej, Prezesowi RTF Leszkowi Jastrzębiowskiemu, Pani Wiceprezes Barbarze Polakowskiej i Panu Leonowi Pierzchalskiemu za pomoc w przygotowaniu i organizacji mojej wystawy "Cel Bruksela" - dodał Rejmer.

  Wystawę zdjęć można oglądać przez dwa tygodnie.

  aut. Patrycja Konieczna

  Zdjęcia z wystawy: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.781187371913682.1073741840.100000672807307&type=1
« wróć do Recenzje

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy

https://www.traditionrolex.com/26