https://www.traditionrolex.com/26

Radom Kulturalny
Facebook YouTube
« wróć do NASZE MIASTO
  • 21-09-2022

    Spacer teatralny

    25 września godz. 12.00

    Spacerownik dla dzieci, które zabierają dorosłych na spacer

    Bądź w dobrej Formie! – spaceruj z Gombrowiczem”

    Autorki: Jolanta Korłub-Ogonkowska, Katarzyna Piwońska
    Prowadzenie: Katarzyna Piwońska, Anna Pietruszka

     

    Teatr Powszechny w Radomiu wraz z Instytutem Teatralnym zapraszają na wyjątkowy spacer obfitujący w wiele ciekawostek, gier i zabaw teatralnych! To świetny pomysł, aby spędzić rodzinnie czas, dowiedzieć się czegoś ciekawego oraz „pobawić się w teatr”. Wędrówka rozpocznie się przed Miejską Biblioteką Publiczną, następnie uczestnicy przejdą w okolice pomnika pisarza, by zakończyć spotkanie przed budynkiem Teatru Powszechnego.
    Na „spacerowiczów” będzie czekało wiele niespodzianek!

     

    Spacerownik Teatralny to projekt zainicjowany w 2015 roku podczas obchodów 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE, których koordynatorem był Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

    W ramach Spacerownika w wielu miastach Polski zostały przygotowane unikalne trasy spacerów po miejscach związanych z teatrem, stanowiące oryginalną propozycję aktywnego spędzenia czasu, umożliwiające jednocześnie poszerzenie wiedzy o dziejach polskiego teatru
    i odniesienie ich do lokalnej historii.


    Autorskie scenariusze spacerów znajdujące się na tej stronie zawierają plany tras, informacje
    o teatrach i ciekawostki dotyczące życia i twórczości postaci z nimi związanych. Teatr Powszechny w Radomiu nosi imię Jana Kochanowskiego, ale to nie jedyny ważny dla tej instytucji twórca literatury. Raz na dwa lata odbywa się tu międzynarodowy festiwal teatralny poświęcony Witoldowi Gombrowiczowi. Spacerownik pozwoli odkryć i przybliżyć
    tę nietuzinkową postać w niebanalny sposób.


    Atrakcyjna i niekonwencjonalna forma proponowanych szlaków ma zachęcać do zwiedzania oraz poznawania teatralnej przeszłości poszczególnych miejsc. Projekt stanowi także próbę „wydobycia” z miejskiej architektury przestrzeni dla teatru niegdyś bardzo ważnych, a dziś zapomnianych oraz zwrócenia na nie uwagi mieszkańców i turystów.

     

     

    Serdecznie zapraszamy 25 września o godz. 12.00 przed budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej!

     

« wróć do NASZE MIASTO

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy