Facebook YouTube
« wróć do TEATR
 • 20-12-2021

  „KONIEC ŚWIATA BĘDZIE ŚMIESZNY”

  Sylwestrowa prapremiera! „KONIEC ŚWIATA BĘDZIE ŚMIESZNY”

  Sylwestrowa prapremiera!
  „KONIEC ŚWIATA BĘDZIE ŚMIESZNY”

   

  Scenariusz - Marcin Kącki    

  Reżyseria - Aneta Groszyńska

  Scenografia - Michał Dracz
  Kostiumy - Viola Śpiechowicz
  Muzyka - Ela Orleans
  Projekcje – Bogdan Karczewski, Michał Dracz

   

  Obsada

  Aleksandra Bogulewska – Rachel / Agnieszka Grębosz – Linda / Joanna Jędrejek – Etna / Natalia Samojlik – Moon / Przemysław Bosek – Smarky / Piotr Kondrat – Prof. Kurc
  Wojciech Ługowski – Sebastian / Mateusz Michnikowski – Kovalsky

  Mateusz Paluch – Dr Watson

   

   

  Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu zaprasza 31 grudnia na prapremierę spektaklu wg scenariusza Marcina Kąckiego „Koniec świata będzie śmieszny” w reż. Anety Groszyńskiej. Będzie to kryminalna komedia science fiction.


  Inspiracją dla tej utopijnej komedii był prawdziwy bankiet, na który kilka lat temu zaproszono socjologa Douglasa Rushkoffa. Ten popularyzator nauki pewny był, że miliarderzy, liderzy opinii, politycy zechcą wzbogacić się o humanistyczne spojrzenie na globalne zagrożenia. Zdębiał, bo posypały się pytania o to, jak skutecznie zamknąć się przed ludźmi w bunkrze, gdy już nadejdzie mityczny koniec.         

   

  Ekscentryczny miliarder zaprasza na wielki bankiet grupę znanych osób - miliarderów, polityków, artystów, by podjąć temat ocalenia ludzkości w obliczu nadchodzącej Wielkiej Katastrofy. Okazuje się jednak, że goście zainteresowani są głównie ocaleniem siebie, a debata zamienia się w pijackie żarty i intrygi. Twórcy przedstawienia chcą zmierzyć się z najciekawszymi pytaniami, przed którymi stajemy my wszyscy w dzisiejszych czasach, czasach rewolucji w dziedzinie sztucznej inteligencji, androidów itp. A wszystko to podane w zabawnej formie, pełnej zwrotów akcji i dowcipnych dialogów.

  Czy koniec świata może być śmieszny? Odpowiedź już wkrótce w radomskim Teatrze!

  Serdecznie zapraszamy!
  Premiera: 31 grudnia godz. 18.00 i 20.30
  Kolejne pokazy: 1, 2, 7, 8, 9 stycznia godz. 18.00

« wróć do TEATR

Pogoda

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz porcję najświeższych informacji

Nasi partnerzy